Blog

Prysznic w stylu włoskim: zapomnij o brodziku.

Remont lub wykończenie łazienki jest ogromnym wyzwaniem. Poszukujemy nie tylko rozwiązań niezawodnych i trwałych ? oczekujemy również zaspokojenia naszych tęsknot estetycznych. Nie dziwi zatem różnorodność proponowanych koncepcji. Przyjrzyjmy się dziś propozycji, która podbija europejskie łazienki: przedstawiamy prysznic w stylu włoskim.

Po pierwsze: wygoda.

Wiele wymagamy od prysznica. Oczekujemy nieskazitelnego wyglądu i swobody ruchów bez konieczności nieustannego obijania się łokciami i kolanami o ścianki i kurki. Nawet jeśli łazienka nie należy do obszernych, skąpienie przestrzeni na prysznic może być decyzją, której będzie się żałowało jeszcze długo po zakończeniu prac. Najlepiej poświęcić nań tak wiele miejsca jak to możliwe.

Po drugie: estetyka.

Dobrą wiadomością jest ta, że dostępne są rozwiązania, które kompensują ograniczenia przestrzeni. To ten moment, w którym na scenę wkracza możliwość posiadania prysznica na tym samym poziomie, co cała reszta pomieszczenia. Ten typ prysznica nie posiada brodzika, tylko to samo pokrycie podłogi co reszta łazienki. Prysznic w stylu włoskim, bo to o nim mowa, szturmem zdobywa łazienki w całej Europie, zyskując kolejnych entuzjastów na Starym Kontynencie. Ma wiele zalet: niezależnie od tego czy w wersji standardowej, czy powiększonej, wygląda efektownie i nowocześnie, a dostęp do niego jest bardzo łatwy. Wtapia się w otoczenie i przystosowuje do wszelkich form, a ponieważ nie posiada klasycznego brodzika, nie jest ograniczony do któregoś z rogów pomieszczenia, tylko może się znajdować w dowolnym miejscu. Co więcej, dzięki zastosowaniu szklanej kabiny prysznicowej, uzyskamy wrażenie otwarcia przestrzeni, na czym zyska każde, zwłaszcza nieduże, pomieszczenie.

Po trzecie: szczypta luksusu.

Czy takie rozwiązanie skazuje nas na hegemonię glazury w naszej łazience? Zdecydowanie nie. Odpowiednia technologia pozwala nam na bezpieczne użytkowanie drewna także w pomieszczeniach ?podwyższonego ryzyka?, czyli tych o sporej wilgotności i dużych wahaniach temperatury. (więcej o zastosowaniu drewna w łazience: KLIK) A wybór drewna ociepli pomieszczenie, przełamie chłód ceramiki, doda wnętrzu przytulności. Może warto pokusić się o próbę przeobrażenia naszej zwyczajnej łazienki w przestrzeń relaksu, domową namiastkę spa, które zawsze będzie na wyciągnięcie ręki?

Po czwarte: technologia

Jeśli są Państwo zainteresowani możliwościami zastosowań drewna w łazience oraz prysznicami bez brodzików, nasi eksperci pozostają do Państwa dyspozycji. Wiedza, fachowość oraz doświadczenie pozwolą im znaleźć niezawodne rozwiązania przystające do Państwa oczekiwań.