Blog

Szklane drzwi ? Nowoczesne rozwiązania w naszych wnętrzach

Szklane drzwi to bardzo nowoczesne rozwiązanie nadające wnętrzu lekkości i jasności dzięki świetnemu doświetleniu pomieszczenia i nietuzinkowemu wyglądowi.

Szklane drzwi czy nawet całe ściany powszechne są w pomieszczeniach biurowych ze względu na ich praktyczność. Takie zastosowanie podziału w dużych biurach nadaje im elegancji. Dodatkowym atutem jest światło, które dociera do najdalszych zakątków biurowca.

A co z przestrzenią w domu lub mieszkaniu? Czy tam też sprawdzą się takie rozwiązania?

Jak najbardziej. Coraz częściej w domach i mieszkaniach projektanci stosują szklane drzwi pełniące nie tylko funkcję oddzielającą, ale także ozdobną. Nie mniej jednak w warunkach domowych warto zastanowić się jaką funkcję mają one pełnić. Od tego zależy czy wybierzemy drzwi przesuwne, wahadłowe, jednoskrzydłowe czy dwuskrzydłowe, z ramami czy bez ze szkła przeźroczystego, czy mlecznego.

Zastosowanie takich drzwi na przykład w garderobie daje możliwość aranżacji wnętrza z kolejnym lustrem. Producenci proponują także drzwi szklane z dowolnym motywem graficznym. Tam, gdzie chcemy zastosować drzwi szklane przy zachowaniu prywatności wybierajmy te z mleczną szybą.

Szklane drzwi

Oprócz walorów estetycznych szklane drzwi to bardzo praktyczne rozwiązanie dla niewielkich przestrzeni, gdy bardzo zależy nam na oszczędności miejsca oraz przenikaniu naturalnego światła.

Warto zaznaczyć, że wszystkie szklane drzwi są bezpieczne. Wykonywane są z hartowanego szkła i w momencie stłuczenia rozsypują się na drobne gładkie okruszki. Niestety takie drzwi mają też swoje wady. Z pewnością jest to konieczność ciągłego czyszczenia ich powierzchni, ponieważ widać na nich każdy ślad i brud. Dodatkowo mają bardzo niską izolację akustyczną. Dlatego, jeśli zdecydujecie się na zakup takich drzwi, stawiajcie na jakość, co gwarantuje bezpieczeństwo oraz zadowolenie.

W ofercie firmy Grodex znajdziecie model drzwi całoszklanych Aliante. Są to drzwi do pomieszczeń pozbawionych wilgoci. W celu doboru odpowiedniego modelu zachęcamy do kontaktu z naszym biurem obsługi klienta.