Blog

Parkiet czy deska. Jaką podłogę wybrać?

Aranżacja wnętrza wbrew pozorom nie jest wcale taka prosta, jak wielu osobom się wydaje. W tym przypadku bardzo ważne jest, aby wybrać wysokiej jakości produkty, które będą nie tylko doskonale się prezentować, ale także sprawią, że nasze wnętrze stanie się od razu znacznie bardziej funkcjonalne. Bardzo ważnym elementem aranżacji w każdym pomieszczeniu jest z pewnością odpowiednio dobrana podłoga. Choć dla wielu osób jest to jedynie element, którego głównym zadaniem jest sprawowanie określonej funkcji, ma on także pełnić rolę dekoracyjną. Zatem jaka podłoga jest najlepsza we wnętrzach? Na co warto się zdecydować, wykonując aranżację wnętrz?

Podłoga drewniana bardzo chętnie wybierana

Wybór podłogi drewnianej jest coraz częstszy przez wielu klientów, ponieważ to dzięki niej można diametralnie odmienić wnętrze. Nie tylko unikalna forma drewna, ale także jego przyjemna struktura i antystatyczność sprawiają, że jest to tak popularne rozwiązanie w ostatnim czasie. Jednakże wybór odpowiednich drewnianych podłóg do swojego wnętrza nie jest taki prosty. W tym przypadku bardzo wielu klientów waha się pomiędzy podłogą wykonaną z desek a parkietem. Zatem w co warto zainwestować?

Parkiet czy deska? Jakie rozwiązanie jest dla nas najlepsze?

Bez wątpienia drewno jako materiał króluje w ostatnim czasie nie tylko w klasycznych wnętrzach. Jest to także doskonały element na wiele dodatków do nowoczesnych wnętrz. Decydując się na ten materiał jako na główny element wyposażenia, z którego wykonana jest podłoga bardzo ważne jest, aby dokładnie określić styl swojego wnętrza. Jeśli jest to bardziej klasyczny lub też skandynawski styl i takie też mamy w naszym wnętrzu meble, doskonałym pomysłem w tym wypadku będzie parkiet. Jest to rozwiązanie równie klasyczne, co sprawdzone od wielu lat. Z kolei jeśli mamy nowoczesne wnętrza i chcemy, aby zachować ten surowy klimat zupełnie nowatorskiego stylu w naszym domu lub też mieszkaniu, wspaniale w tym przypadku sprawdzi się także deska na podłodze. Jednak powinniśmy pamiętać, że grubsze deski niekoniecznie będą dobre, jeśli chcemy przykładowo mieć ogrzewanie podłogowe.

Bardzo wiele osób wybierających drewnianą podłogę do swojego mieszkania często staje przed dylematem, jaka forma posadzki będzie najlepsza. W tym przypadku możliwości wyboru mamy kilka, ponieważ dostępne są między innymi deski, jak również parkiety. Różnica w tym przypadku jest szczególna, ponieważ parkiet wykonany jest z krótkich drewnianych elementów, ułożonych na posadzce mniej więcej na kształt mozaiki. Z kolei deski na podłodze są proste i swoim wyglądem przypominają podłużne panele. W zależności od tego, w jakim stylu mamy urządzone wnętrze, powinniśmy także zdecydować się na wybór odpowiedniej podłogi. Jest to bardzo ważne, ponieważ to od niej w dużej mierze ma znaczenie, w jaki sposób prezentuje się nasze wnętrze. Bardzo ważny jest także w tym przypadku renomowany producent podłóg drewnianych, dzięki któremu możemy znaleźć naprawdę wysokiej jakości produkty, które posłużą nam przez długie lata.