Blog

Podłoga wielkiego kalibru

Pamiętacie podłogi w starych domach, wykonane z imponujących, długich i szerokich desek, urzekające nieprzewidywalnością i pozornymi niedoskonałościami? Podłogi, które przemawiały całą swoją powierzchnią?

Podłogowy róg obfitości

Szeroki wachlarz dostępnych gatunków drewna oraz wariantów ich wykończenia, przyprawia nieraz o zawrót głowy. Taka różnorodność może pochłonąć nas do tego stopnia, że właśnie te czynniki staną się głównym kryterium wyboru podłogi. Wyboru, którego dokonujemy na lata – lub nawet na pokolenia.

Rozmiar (też) ma znaczenie

Jeśli określony kolor i struktura jest wszystkim, czego poszukujemy, możemy zatrzymać się już tutaj. Jeżeli natomiast od naszej podłogi oczekujemy czegoś więcej, pod uwagę należy wziąć jeszcze jeden czynnik: rozmiar deski podłogowej oraz to, w jaki sposób wpisuje się w proporcje aranżowanych pomieszczeń; nie zapominajmy, że ma ona ogromy wpływ na końcowy efekt. Długie i szerokie deski podłogowe wnoszą szlachetne wrażenie przestrzenności i podkreślają tę wartość w monumentalny sposób. Co więcej, pochodzą one ze starych, grubych drzew, charakteryzujących się większą twardością i stabilnością ? podłoga wykonana z nich będzie odporniejsza na zniszczenie niż ta wykonana z ?młodszego? drewna.

Splendor w zasięgu ręki

Nowa propozycja w naszej ofercie, podłogi wielkowymiarowe, jest owocem długoletniego doświadczenia, starannych poszukiwań oraz łączenia tradycji z innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi. Przedstawiamy deskę podłogową wielkiego kalibru, której długość sięga nawet 6 metrów. Deskę podłogową wykonaną w 100% z drewna, o niezawodnej, warstwowej budowie minimalizującej efekt naturalnego rozszerzania się oraz kurczenia drewna pod wpływem wahań temperatury i wilgotności w pomieszczeniu. Deskę podłogową, która jest optymalnym rozwiązaniem dla systemów ogrzewania podłogowego. Deskę podłogową, której się nie zapomina.

Zalety:

  • 100% drewna ? gwarancja przyjaznego mikroklimatu
  • izolacja akustyczna
  • deska warstwowa: możliwość zastosowania na ogrzewaniu podłogowym
  • wyjątkowe wymiary: 20 mm grubości, 23-29 cm szerokości, od 300 do 600 cm długości
  • wykończenie fabryczne olejem, deska gotowa do montażu
  • warstwa użytkowa: dąb, jesion i inne