Blog

Stylowa reinkarnacja: jodełka francuska z nutą Zen

Dom. To tutaj się rozluźniamy i odsłaniamy, więc istotne jest to, by dawał nam ochronę i poczucie bezpieczeństwa. Ściany, w których mieszkamy, mogą pomagać, wspierać i służyć: trzeba tylko im na to pozwolić. Z myślą o dążeniu do równowagi stworzyliśmy duet bogaty minimalizmem: dwa wzory jodełki Chevron Zen, których piękno kryje się w prostocie.

Prostota, która uwalnia

W filozofii zen najistotniejsza jest? przestrzeń. Harmonia oraz umiar przenikają tutaj każdy aspekt aranżacji, a wnętrza domów są ascetyczne i funkcjonalne. Dużą rolę odgrywa wykorzystanie naturalnych materiałów, lekkość sprzętów, prostota geometrycznych kształtów. Chętnie podkreśla się związek z przyrodą, a oszczędność kolorystyczna i skromne dekoracje ukazują dopracowaną formę i piękno detalu.

Reinterpretacja klasyki

To właśnie równowaga i lekkość wzoru chevron, jego geometryczna rytmiczność, zainspirowały nasz ukłon w kierunku filozofii zen oraz koncepcji yin i yang: uzupełniających się sił, których wzajemne oddziaływanie leży u podstaw wszystkich rzeczy. Zarazem bliźniaczo podobne i będące sobie nawzajem negatywem, te dwa wzory podłóg wnoszą w aranżowane wnętrze skończoną formę, dopracowane szczegóły i życiodajną energię. Rześka, świetlista jodełka yang zachęca do działania, przywołuje aktywność i siłę, dodaje wnętrzom przestrzenności i ciepła. Z kolei ciemniejsza, pełna rezerwy jodełka yin wprowadza spokój, stabilność i chłód; jej klasyczna uroda doskonale uzupełnia pełne wyrazu, dopracowane kompozycje. Jodełka chevron zen to podłoga, która nie konkuruje z pozostałymi elementami aranżacji, lecz dopełnia je i pozwala wydobyć ich nietuzinkowy charakter. Dzięki dwóm wersjom kolorystycznym, może stać się wyśmienitym uzupełnieniem każdej przestrzeni: bez względu na to, czy jest się miłośnikiem głębokich, ciemnych barw, czy też pełnej ferworu naturalnej tonacji drewna.