Blog

Elegancki. Funkcjonalny. Ekologiczny. Czego jeszcze oczekiwać od tarasu?

Taras z drewna egzotycznego zachwyca wyglądem oraz wytrzymałością. Przedstawiamy systemy tarasowe wykonane z drewna Teak FSC, rozwiązanie idealne dla wymagających.

Dlaczego teak?

Ze względu na parametry wytrzymałościowe (odporność na warunki pogodowe, szkodniki czy grzyby), komfort użytkowania oraz walory estetyczne, jest doskonałym budulcem tarasów. Jego żywotność w trudnych warunkach przekracza 100 lat, a twardość i sprężystość powoduje, że nie tylko jest niepodatny na wgniecenia czy ścieranie ryfli, ale również pozwala wykonywać deski o znacznie mniejszej grubości niż w przypadku europejskich gatunków drewna ? co owocuje relatywnym obniżeniem ceny metra kwadratowego wykonywanego z niego tarasu.

Wybieramy odpowiedzialnie!

Gatunki drewna na taras są bardzo często nadmiernie i nielegalnie wycinanie. Promując twarde drewno egzotyczne, mamy na uwadze zrównoważoną i racjonalną gospodarkę leśną. Prezentowane systemy tarasowe posiadają certyfikat FSC (Forest Stewardship Council ? międzynarodowa organizacja promująca odpowiedzialne zarządzanie zasobami leśnymi), dzięki czemu mamy pewność, że surowiec nie został pozyskany w ramach gospodarki rabunkowej.

Dostępne rodzaje desek.

Tarasy Teak FSC dostępne są w dwóch wersjach: wykonane z desek litych (DECK), oraz wykonanych z lameli, przypominających wyglądem tzw. mozaikę drewnianą (DECK FJ). Obie opcje dostępne są w wykończeniu gładkim lub ryflowanym. Poza możliwością tradycyjnego montażu (wkrętami na legarach), producent udostępnia wariant ?easy deck?, z wpustami po bokach desek, łączonych ze sobą za pomocą zaczepów, oraz wersję osadzoną na kratownicach (wykonanych z drewna bądź PCV), dzięki którym położenie tarasu nawet laikom nie przysporzy trudu!