Blog

Jedyna taka deska warstwowa

Elementem, który nadaje ton całemu wnętrzu jest podłoga, a jej znaczenia nigdy nie należy lekceważyć. Ta wykonana z drewna wnosi spokój i piękno, otacza nas ciepłem i stwarza jedyny w swoim rodzaju mikroklimat. Jej wybór nie powinien ograniczać się do gatunku i sposobu wykończenia: warto zajrzeć głębiej i przekonać się co znajduje się tam, gdzie wzrok z reguły nie sięga.

PRZEPIS NA NIEZAWODNOŚĆ

Stworzona do roli towarzysza na całe życie, trójwarstwowa deska podłogowa MADERAS latami pozostanie równie piękna, jak w dniu montażu. Krzyżowa budowa i doskonałe zespojenie warstw gwarantuje maksymalną stabilność oraz niweluje podatność na naturalne odkształcenia, którym drewno ulega pod wpływem zmian warunków otoczenia. Ale to nie wszystko.

Podłogi warstwowe MADERAS wykonane są w całości z najszlachetniejszego surowca, jakim jest prawdziwe drewno. W przeciwieństwie do większości dostępnych na rynku desek warstwowych, zbudowanych w oparciu o sklejkę drewnianą, MADERAS wykonuje je w całości z jednego gatunku: szlachetnego dębu, króla polskich lasów.

PODŁOGA DO ZADAŃ SPECJALNYCH

Krzyżowe ułożenie trzech warstw deski względem siebie umożliwia naturalną pracę drewna przy zmianach wilgotności czy temperatury, a jednocześnie znosi naprężenia i gwarantuje niespotykaną wytrzymałość oraz trwałość. Deska warstwowa MADERAS doskonale nadaje się do eksploatacji z systemem ogrzewania podłogowego: jest stabilna w każdych warunkach, a precyzyjne zespojenie trzech warstw zapewnia równowagę i optymalne przewodzenie ciepła. Jej całkowita grubość to 14 mm, a wyjątkowo gruba warstwa wierzchnia – 4,5 lub 6 mm – umożliwia zastosowanie również w pomieszczeniach intensywnie użytkowanych oraz w obiektach komercyjnych.

ZOSTAŃ WSPÓLNIKIEM NATURY

Wykorzystanie drewna w aranżowanych wnętrzach nie tylko podnosi jakość życia – to też wybór najbardziej przyjaznego z dostępnych materiałów. Dokonując świadomych decyzji kształtujemy lepszy świat i pomagamy naturze w regeneracji: podłogi drewniane MADERAS są wykonane z drewna pochodzącego ze zrównoważonych upraw, gdzie każde ścięte drzewo zastępowane jest nowo posadzonym. Również w trakcie obróbki i wykończenia materiału kompromisy są wykluczone, a cały proces przebiega w oparciu o w pełni nietoksyczne, przyjazne środowisku preparaty.

RÓWNIE DOBRA JAK LITA.

Staranna selekcja drewna oraz dbałość o każdy etap obróbki zaowocowały podłogą unikatową, stworzoną po to, by zaspokoić również najbardziej wyrafinowane gusta. Podłoga warstwowa wykonana w 100% z jednego gatunku drewna bez dodatków, które mogłyby zmącić jego nieskalane piękno, w naturalny sposób oddaje jego charakter oraz jest esencją elegancji i klasyki: to wymarzony mariaż solidności deski litej z niezawodnością deski warstwowej.